January 23, 2015 / بهمن ۳, ۱۳۹۳
خانه | عکس های هواپیما | عکس های هواپیمای جنگی شامل جنگده شکاری و بمب افکن

عکس های هواپیمای جنگی شامل جنگده شکاری و بمب افکن

عکس های هواپیمای جنگی شامل جنگده شکاری و بمب افکن

عکس از انواع هواپیمای جنگی  شکاری ( شکاری رهگیر و شکاری جنگندهبمب افکن، جاسوسی و پهپاد در حالتهای مختلف پرواز و غیره. هواپیماهای جنگی دارای موتور جت می باشند که موتور جت نوعی موتور است که از شتاب دادن و تخلیه شاره برای ایجاد پیش‌رانش برپایه قانون سوم نیوتن استفاده می‌کند. اصول پایهٔ کارکرد این نوع موتورها تقریباً ساده است، هوا از طریق یک مجرای ورودی به بخش کمپرسور وارد شده و متراکم می‌شود، سپس هوای متراکم وارد محفظهٔ احتراق شده و با اضافه شدن سوخت مشتعل می‌شود. گرمای ناشی از احتراق مخلوط هوا و سوخت باعث منبسط شدن و جریان یافتن آن به سمت انتهای موتور می‌گردد، این جریان منبسط شونده از میان یک سری پره‌های توربین عبور می‌کند که از طریق یک شفت به کمپرسور متصل شده‌اند. هوای منبسط شده توربین را به گردش در می‌آورد که در نتیجه باعث به حرکت در آمدن کمپرسور نیز می‌شوند. زمانی که هوای منبسط شونده بخش توربین را نیز پشت سر گذاشت با سرعتی بسیار بیشتر از زمانی که وارد موتور شده از آن خارج می‌شود که این تفاوت سرعت بین هوای ورودی و خروجی رانش مورد نیاز را ایجاد می‌کند. در واقع موتورهای توربو جت شتاب بسیار زیادی به حجم کمی از هوا می‌دهند.

موتورهایی که از اصول کار موتورجت بهره‌می‌برند ولی پیشرانش در آن‌ها با ملخ انجام می‌گیرد توربوپراپ نام دارند و نوعی موتور جت به‌شمار نمی‌روند.

امیدوارم از دیدن عکس های هواپیمای جنگی لذت ببرید.

 • برای دیدن عکس هواپیمای جنگی در اندازه واقعی روی آنها کلیک کنید.

 

منبع : آلما دانلود

۹ نظر

 1. زحمت کشیدی.ممنون

 2. من دنبال عکس هواپمای پهپادم کدومشه
  ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 3. عکس های قشنگی بود.
  اسم هواپیمای یکی مونده به آخری گریپن و جنگنده سومی j-10 هست.
  با تشکر از عکس های زیباتون.

 4. من عاشق هواپیماهای جاسوسی و جنگی هستم و هر روز به سایت شما مراجعه میکنم. ممنونم.

 5. خیلی جالب بود فقط بیشتر باشه

 6. سلام- خوب بود.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>